درمان سردردهای ناشی از التهاب و درد سینوسها بدون استفاده از قرص

یکی از موثرترین روشهای درمان سردردهای ناشی از التهاب و چرک سینوس ، که معمولا  هر از گاهی در افرادی که دچار سینوزیت مزمن هستند رخ می دهد، تخلیه ی فوری فضولات و عفونتهای تجمع یافته در سینوسهاست.  چراکه اکثر دردهای ناحیه سینوسی و حتی سردردها و درد گیجگاهی در این افراد، نشانه تجمع چرک و عفونت در حفره های سینوسیست که در صورت انجام این عمل، و با تخلیه کامل این فضولات، درد از بین رفته و فرد بهبود می یابد. پس در صورت مواجهه با چنین دردهایی و در صورت احساس التهاب و گرفتگی در ناحیه سینوسها و یا احساس سنگینی سر و یا گرفتگی مجاری بینی ناشی از آن، سعی کنید قبل از مصرف هرگونه قرص  یا داروی مسکن، از دستور العملهای خانگی ساده، که می تواند بدون هیچ عارضه ای منجر به دفع ترشحات داخل حفره های سینوسی شده و درد را التبام بخشد، مشابه موارد عنوان شده زیر بهره مند شوید:

الف- در یک استکان آب ترجیحا ولرم، یک سوم قاشق چای خوری نمک بریزید و در آن سه تا پنج قطره سرکه سفید بچکانید. سپس این محلول رقیق نمک و سرکه سفید را به ترتیب در هر دو بینی استنشاق کنید. این عمل با سوزش  مجاری بینی و آبریزش فراوان بینی همراه است که این آبریزش درحقیقت همان دفع فضولات موجود در مجرای سینوسهاست . جلوی این  نوع آبریزش بینی را نگیرید بلکه سعی کنید با تخلیه کامل آن، فضای سینوسها و مجاری بینی را از هرگونه نزله و عفونت پاکسازی کنید. با انجام این عمل، سردرد ناشی از التهاب سینوسها به سادگی بهبود می یابد.

ب-  افرادی که هر از گاهی به دلایلی نظیر مواجهه با سرما یا درگیری با آلرژی، به دفعات دچار التهاب و تتولید ترشحات در ناحیه سینوسها و سردردهای ناشی از آن می شوند، می بایست همیشه برای جلوگیری از افزایش التهاب و چرکی شدن عفونتها، یک قطره چکان روغن بنفشه خالص به همراه داشته باشند. در صورتی که در زمان بروز سردردهای ناشی از التهاب یا عفونت سینوس، در فضای کاری و یا موقعیتی هستید که امکان تهیه و استنشاق محلول رقیق سرکه و نمک نیست، می توانید برای از بین بردن التهاب سینوسها ، همچنین درمان حساسیت و آلرژی و  قطع آبریزش بینی ناشی از آلرژی بدون استفاده از آنتی هیستامین، یا انواع مسکنها و داروهای شیمیایی جهت  بهبود سردرد ناشی از سینوسها، چند قطره روغن بنفشه را  از داروخانه یا عطاری های معتبر تهیه کرده اید، در هر دو بینی بچکانید؛ به گونه ای که این روغن به اعماق مجاری بینی تان نفوذ کند. سپس اندکی از روغن بنفشه را بر پیشانی و محل سینوسها بمالید و با دست این محلها را ماساژ دهید تا به آرامی نزله ها و عفونتهای ناحیه سینوسها از جاکنده شده و از طریق بینی آنها را دفع کنید. همچنین با گرم کردن سینوسها و بخور دادن سینوسها با  بخار نصف لیوان آب داغ ، روند درمان را تسریع کنید. بینیتان را روی لیوانی که تا نیمه از آب جوش پر شده است بگیرید و شروع به نفس کشیدن کنید. با دفع این ترشحات، سردرد شما بهبود می یابد. در صورتی که به دلیل کهنه بودن عفونت و چسبندگی بیش از اندازه ترشحات، قادر به دفع سریع نزله ها و رهایی از سر درد نبودید، از دستور العمل اول، یعنی شستشوی مجاری بینی با محلول رقیق سرکه سفید و نمک استفاده کنید.

 

 

نویسنده و پژوهشگر: راشین گوهرشاهی

با استفاده از منابع طب سنتی و اسلامی

 

پ.ن:در صورتیکه  برای درمان انواع بیماریها، و ساخت انواع داروهای خانگی تجاربی که سینه به سینه از بزرگان اقوام و مادران و مادربزرگها نقل شده و نتیجه بخش بوده است، در زمینه طب فولکوریک(طب خانگی) و روشهایی برای درمان بیماریها در دسترس دارید و به خاطر نتیجه بخش بودنشان شیوه درمان در ذهنتان مانده است، و تمایل دارید بقیه عزیزان نیز از تجارب شما بهره مند شوند، لطفا از طریق بخش نظرات و یا ایمیل، تجربیات و مشاهدات خود را برای نویسنده وبلاگ ارسال کنید:

rashinegoharshahi@yahoo.com

 با تشکر

 

 

/ 2 نظر / 1740 بازدید
م. ه

سلام مجدد بجای نمک و سرکه و .. . از سرم نمکی 9.% داروخانه اسنفاده بشه بهتره. چون دقیقا معادل غلظت نمک بدن هست. سالها ازین روش استفاده کردم و بدون سوزش، نیازمند آنتی بیوتیک قوی هم نشدم

مسعود

سلام ممنون از مطالب خوبتون ،من چند ساله که بینیم التهاب داره و سردرد شدید دارم، هر روز روغن بنفشه میریزم اما به اون هم حساسیت دارم و التهابو سردردم بدتر میشه راه دیگه ای وجود نداره؟