ترک پا:

 

 

شاید یکی از شایع ترین علل ترک پا در زندگی های شهری،  استفاده از موکتهایی با الیاف مصنوعی بجای فرشهای با الیاف طبیعی  و سالم،  در منزل است. این دلیل ساده منجر می شود که آقایان و بیشتر خانمها  کف پای زبر و در بعضی مواقع زخمی داشته باشند . ترک پا بیماری شایعیست که معمولا درمان آن سرسری گرفته می شود . درحالی که با وجود دردناک بودن چنین ترک هایی  ، درمان آن بسیار ساده می باشد . 

 

1- روش سنتی:

 در روشی که بیشتر به روش مادر بزرگها معروف است و هنوز هم گاهی توسط پیران با تجربه  در خانواده  ها مورد استفاده قرار می گیرد ،از ترکیب چربی گوسفند و کندر و هل روغنی خوشبو تهیه شده و برای انواع ماساژهای پوستی و از جمله رفع ترک پا ، در یخچال نگهداری می شود.

موادی  که برای ساخت این ترکیب  باید تهیه شود : مقدار وزنی دو سوم  چربی گوسفند که به آن پیه میگویند و مقدار یک سوم  صمغ درخت بنه که در بازار عطاری به آن  سقز - کندر - آلوچ  نیز میگویند . 

 روش تهیه : پیه گوسفند را در ظرفی ذوب میکنند ، سپس  صمغ نرم شده را به آن می افزایند تا صمغ در  پیه  ذوب شده بخوبی حل شود. پس از سرد شدن این دارو  حد اکثر تا سه بار  استفاده می گردد . نتیجه حیرت آور است  .  این داروبا وجود سادگی و ارزانی ، از هر داروی شیمیایی برای درمان ترک کف پا بهتر جواب می دهد. .

 برای رفع بوی ناخوشایند پیه  ، از مقداری پودر هــل   به عنوان ماده معطر زماد تهیه شده، استفاده می کنند .

 

 

2- روش ساده تر، استفاده از سرکه و روغن کنجد است. در این روش مقداری سرکه رابه تنهایی قبل از خواب بر کف پا اسپری میکنیم و سپس با کمی روغن کنجد ماساژ می دهیم.  و یاترکیب مساوی سرکه و روغن کنجد تهیه کرده ، قبل از پوشیدن جوراب، با این ترکیب، کف پارا ماساژ می دهیم. برای حفظ چربی موجود، جلوگیری از تعریق بی رویه کف پا  و تاثیر درمان؛ بهتر است بعد از ماساژ کف پا با روغن کنجد و سرکه،در طول روز از جوراب نخی استفاده کرد.

شما می توانید با ترکیب روغن کنجد، سرکه و عصاره گیاه آلوئه ورا ترکیبی شفا بخش برای درمان پوستهای ترک خورده تهیه کنید.

 

3- در حمامهای قدیم، بسیاری از مردم وقت زیادی را برای ساییدن کف پا با سنگ پاهایی که تکه های سیاهی از سنگ آذرین بیرونی با نام علمی  پامیس، که معروف ترین آن سنگ پاهای بدست آمده از حوالی استان قزوین بود، صرف میکردند. اکنون عادت سنگ پا کشیدن به طور کلی منسوخ شده است و جای آن را تراشیدن هر ازگاهی  پوست ضخیم و مرده پاشنه  پا با تیغهای یک بار مصرف گرفته است. مطمئنا از بین بردن پوسته ی مرده و قطور انتهای پاشنه  پا از طریق تراشیدن با تیغهای یکبار مصرف، به اندازه سنگ پاهای سنتی قدیمی، کارایی ندارد و بعد از تراشیدن پوست مرده این قسمت به شکل پوسته پوسته و دندانه دندانه در خواهد آمد که بهترین روش برای جلوگیری ازین اتفاق، چرب کردن نواحی تراشیده شده کف پا با ترکیب مساوی روغن کنجد و سرکه و یا ماساژ آن با عصاره گیاه آلوئه ورا، است.

 

منبع این مطلب:

وبلاگ مهارتهای زندگی

نویسنده: راشین گوهرشاهی

www.zendegee.persianblog.ir

 

/ 3 نظر / 85 بازدید
همخونه دات کام

------------------------------ پورتال همخونه دات کام افتتاح شد ------------------------------ همخونه دات کام اولین و تنها وب سایت جستجوی خانه دانشجویی در ایران لطفا برای حمایت از همخونه دات کام به ما لینک دهید.

سید امیر احمد سلیلی

سلام خانم یا آقای دکتر من آگه پیه گوسفند گیرم بیاد با گوشتش قاطی میکنم یه کباب مشتی می زنم با هل هم یه چای مشتی درست میکنم ترک پامم خودش خود به خود با این نبوغ من خوب میشه با تشکر از خودم بخاطر تجویز مادر بزرگی بقول شما

فرشاد

سلام خوبه اهنگ هم داشته باشین تشکر؟